نتایج جستجو برای عبارت :

راهی برای لذت بردن از مطالعه.

انشای بسیار زیبای یکی از دوستام، حتما بخونیدش!
مستی به وقت نیمه شب
درست در تکاپو برای یافتنی اوجی دردناک برای این سری که گرمای پرواز بر فراز نوشته را بال بزند و بعد در نقطه ای که انتظارش را ندارید با ترس سقوط آشنا کند.

ادامه مطلب
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.
خب این درس اول علوم دبستانه :)))
اما چند تا سؤال
اولین هدف معلم چیه؟
کتاب خوب چه کتابیه؟
خب فعلا اونا را ول کنید یه سؤال دیگه
دانمشند کیه؟
خب دانشمند کسیه که دانش را میمنده! نه؟
اون طور که از ظاهر امر پیداست مهمترین کار دانشمند مطالعه است. اما نه اون مطالعه، انواع و اقسام مطالعه
مطالعه به کمک کتاب، مطالعه به کمک معلم، مطالعه به کمک مشاهده مستقیم
پس مطالعه فقط کتابخوانی نیست. مطالعه یه فرآیند هدفمند و مستقله
هسته داخلی مطالعه و هدف اولی مطالعه چ

اگر شما هم از اون دسته از افرادید که موقع درس خوندن عذاب میکشید و طعم لذت بردن از درس خوندن رو هنوز نچشیدید این پست از وبسایت انگیزان برای شماست در این پست توضیح میدیم که چطور با کیف و لذت درس بخونید و مطالعه کنید و خستگی و در موندگی برای شما بی معنی باشه پس با ما تا انتهای پست همراه باشید و یادتون نره نظرتون رو هم با ما به اشتراک بزارید
لذت بردن از درس خوندن
پولیش و واکس 3 اکستریم هایبریدنت سوناکس : 

پودر اکسید آلومینیومی بسیار ریز باعث رفع نور Verkratzungen ، لایه های خشک شده و صاف شدن رنگ می شود.
براق عمیق و براق ، ترمیم و ترمیم شدید رنگ کارایی دارد.
مناسب برای بدنه
براق کننده، محافظت کننده، پولیش کاری،تشکیل لایه‌ای با دوام بر روی رنگ خودرو

شناسه محصول : 202200
مروز در این مقاله آموزشی می خواهیم به شما آموزش بدیم که در محل های شلوغ چطور مطالعه کنیم و مطالب را متوجه شویم.  یکی از طلایی ترین و در عین حال شلوغ ترین زمان ها برای کنکوری ها مطالعه در عید نوروز است خیلی از دوستان می خواهند در عید نوروز مطالعه داشته باشند ولی با توجه به شلوغی نوروز و عدم تمرکز در آن نمی توانند.

مطالعه ادامه مطالعه در محل های شلوغ
مقطعی بود کههم مطالعه زیادی داشتم
هم یادگیری پیوسته 
اما
احساس سنگینی می کردم
احساس بدی همراه من بود
بعد از مدتی تامل و تفکر متوجه شدم که
دلیل این حال بد با وجود مطالعه فراوان 
اینه که به معلومات خودم عمل نمی کنم
به نظرم می رسه 
بجای مطالعه زیاد، عمل اندک
باید رفت به سمت
مطالعه مناسب و کم، عمل زیاد و پیوسته
حشرات جاندارانی هستند که با گرم شدن هوا سر و کله یشان در خانه ها پیدا می شود . از بین بردن این جانداران یکی از دغدغه های مهم به حساب می آید. سم های زیادی از برند های مختلف برای از بین بردن این موجودات وجود دارد اما هر کدام عوارض خاص خود را دارند و ممکن است برای از بین بردن اون حشره مناسب نباشند. در ادامه به خواص چند اسید مهم برای از بین بردن این حشرات می پردازیم.
ادامه مطلب

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
◀️ صبح ها بیشتر سعی در یادگیری مطالب داشته باشید.
◀️ درس هایی را که نیاز به مرور دارند ؛ ترجیحا به شب موکول کنید.
◀️ بلافاصله پس از غذا خوردن با شکم پر مطالعه نکنید.
◀️ قبل و بعد از مطالعه، حتما استراحت کنید.
◀️ هنگام هیجان های عصبی ،ترس ،خشم اضطراب وکینه وناراحتی مطالعه نکنید؛زیرا تمرکزندارید.
◀️ برای مطالعه شوروشوق واشتیاق فراوان داشته باشید. 
◀️ درحالت خستگی وبی خوابی مطالعه نکنید، چون برای مطالعه تمرکزحواس ندارید.
◀️ انتظار بی ج
اصول مطالعه و یادگیرى‏ :
عمدتاً در زمان امتحان، براى بهبود و افزایش یادگیرى، باید اصول زیر رعایت گردد: 
اصول پیش از شروع مطالعه: 
1- تعیین هدف و انگیزه 2- تعیین مدت لازم‏3- تعیین مقدار مطالعه‏4- انتخاب محیط مناسب‏5- اجتناب از امورى مانند پر بودن معده، اضطراب‏هاى نابه جا و تخیلات‏ اصول هنگام مطالعه:
1-مطالعه فعال و جدى‏2- حفظ آرامش‏3- در صورت امکان یادداشت بردارى نکات مهم‏4- برخورد سؤالى با مطالعه آموختنى‏5- ترک افکار منفى‏6- تمرکز حواس‏7- اس
نوع مطالعه و شدت مطالعه در نوع نگرش و سبک زندگی انسان ها تاثیر شگرفی دارند
اگر می خواهیم زندگیمان رنگ و بوی خاصــــــی را بگیرد در انتخاب کتــــاب ها و شدت
مطالعه هایمان دقت کنیم که بیشترین نقش را در شخصیت ما و زندگی ما بازی میکنند.
ادامه مطلب
کندوکاو برای شناسائی و حل مسایل مدیریت و انجام پژوهش جهت شناخت پدیده‌ها بر پایه دیدگاه‌های فلسفی معرفت-شناختی و انتخاب روش‌ تحقیق انجام می‌شود. برای این منظور پژوهشگران، به طور ضمنی یا آشکار، یک دیدگاه فلسفی‌ را مفروض داشته و مبتنی بر آن، نحوه گردآوری داده‌ها تنظیم، تلخیص و چگونگی تحلیل‌ شواهد را تعیین می‌کنند. از این‌رو، انتخاب روش تحقیق برای پی بردن به ناشناخته‌ها، بر پایه‌ دیدگاه‌های فلسفی به عمل می‌آید. روش‌های تحقیق کمی مبت
سلام جای دوستان خالی امروز حدود 140 صفحه از کتاب شهید قهرمان ابراهیم هادی را مطالعه کردم. بسی خوش گذشت. دوستانی که این کتاب ارزشمند را مطالعه نکردند حتما سریعتر وقت بگذارند مطالعه کنند و  دوستانی که قبلا مطالعه کرده اند وقت بگذارند دوباره مطالعه کنند.
یاد آن سخن استاد پناهیان افتادم که گفتند : میتوانید زندگی خود را به دو قسمت تقسیم کنید ، یکی قبل از مطالعه کتاب شهید هادی و دیگری بعد از مطالعه کتاب شهید .
در پناه حق
درمان خجالت و کشف چگونگی راه‌های از بین بردن خجالتکمک شایانی به ما می‌کند تا بتوانیم بر احساسات خود غلبه کنیم و در موقعیت‌ها خجالت زده  نشویم. خجالت کشیدن یکی ازهیجانات خودآگاه انسان است. این هیجان معمولا به این دلیل ایجاد می شود که فرد احساس می‌کند نتوانسته است آن گونه که انتظارداشته در یک جمع ظاهر شود یا آن گونه که شایسته بوده رفتار کند. البته علاوه بر انتظارات فرد از خود، شرایط فرهنگی و انتظارات اجتماعی نیز در میزان احساس خجالت افراد
بهترین مکان برای مطالعه میز شخصی و اتاقی جدا از جریان­های غیر درسی است. بهتر است میز مطالعه در کنج اتاق قرار داشته باشد به طوری که شما رو به دیوار قرار بگیرید. از اطراف میز کار خود هر چیزی که حواستان را پرت می­کند دور بدارید. تمام وسایل مورد نیاز برای مطالعه را روی میز قرار دهید تا هنگام مطالعه دائماً مجبور نباشید از جای خود بلند شوید. نور اتاق مطالعه نیز باید کافی و تلفیقی از نور سفید و زرد باشد. هنگام خواندن لم ندهید، همیشه درست پشت میز بنشین
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.شایدبرایش دنیاجوردیگری معنی پیدامینمو

برای مطالعه این بخش بهتر است به پیشنیاز (آیات قبلی ) مراجعه کنید .
اگر با مطالعه بخش های رایگان و مطالب قبلی علاقمند هستید در ادامه می توانید اقدام به خرید نمایید.
همان طور که گفتم من رد پای قوانین زندگی و موضوعات حیاتی و مهم را درقران پیگیری می کنم و از آنجا که دوست دارم قدر این دانسته ها بیشتر دانسته شود و منجر به پژوهش بیشتر علاقمندان شود آنها را به فروش می گذارم تا با بکار بردن بهای آن (که تاکید می کنم فقط مختص شخص استفاده کننده است) تلاش و
لذت بردن ایرانیان از دریای خزر همزمان با فرارسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا خبرگزاری فرانسه عکس هایی از ساحل دریای خزر منتشر کرده است.
به گزارش چفچفک، عکس هایی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده مربوط به ساحل ایزدشهر یکی از شهرهای استان مازندران است. در این عکس ها زنان و مردان در ساحل دریای خزر دیده می شوند.
بسیاری از رسانه های خارجی نیز تصاویر خبرگزاری فرانسه را با عنوان لذت بردن ایرانیان از دریای خزر منتشر کرده اند.

چراغهای مطالعه از جمله لوازمی است که هم برای دکوراسیون خانه و اتاق و هم به عنوان یک وسیله ی مهم زمانی که نیاز به نور بیشتری دارید، بکار می رود.برخی افراد در یک مکان ثابت عادت به مطالعه دارند، برخی در مکان های متغیر. پس هنگام انتخاب نوع چراغهای مطالعه باید به این نکته توجه داشته باشید.فروشگاه اینترنتی آلیار با بهره مندی از تامین کنندگان زبده توانست چراغ های ساده، گیره ای و منعطف را با قیمت های ارزان تامین کند تا بتواند نیاز محصلین، دانش
#مطالعه_تخصصی 
#هم_اندیشان

چگونه یک مطالعه سودمند داشته باشیم⁉️

دانستن #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری به ما کمک می‌کند تا بتوانیم بیشترین بهره را از مطالعه خود ببریم. در ادامه به توضیح یکی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
چراغ مطالعه با لامپ برای تامین روشنایی در زمان شب و یا مکان‏های ‎بدون نور طبیعی کاربرد دارند. در گذشته چراغ مطالعه با لامپ‏های ‎رشته ای کار می‎کرد. میزان روشنایی آنها زیاد و زننده بود. در عین حال میزان مصرف برق بیشتری داشتند. اکنون چراغ مطالعه SMD و چراغ مطالعه LED در بازار موجود است. لامپ‏های ‎جدیدی که برای این محصولات استفاده می‎شود، نور و روشنایی بیشتری دارند. طول عمر آنها بادوام و مصرف انرژی کمتری دارند. در ادامه به معرفی هر یک از این مح
اگر فکر می‌کنید که در مطالعه کردن و کتاب خواندن مشکل دارید ابتدا باید ریشه این مشکل را پیدا کنید
اصلی ترین مشکل که کتاب‌خوان‌ها با آن درگیر هستند سرعت مطالعه کم است
برای اینکه بدانید که ایا سرعت مطالعه شما مناسب است یا خیر باید تست سرعت تندخوانی را انجام دهید که نحوه تست را در این صفحه به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم
آیا می خواهید تست سرعت خود را بسنجید؟ روی لینک زیر کلیک کنید.
http://shahbabaee.com/speedreading/
یکی از چیزهایی که به نظرم خوبه براش پول و زمان (دو منبع مهم) تخصیص بدیم، مطالعه است. اینکه مطالعه باید یک عادت بشه و سرانه مطالعه در کشور باید بالا بره و ... خیلی خوبه اما حقیر می خوام روی این موضوع تاکید کنم که به عنوان یک تخصیص منبع به این موضوع نگاه کنیم.
ادامه مطلب
شبکه‌های اجتماعی مجازی چه تأثیری روی عادات مطالعاتی ما دارد؟
در این چند خط نمی‌خواهم بحث‌های تکراری تقابل شبکه‌های اجتماعی مجازی با مطالعه را دوباره بگویم و از کم شدن عادت مطالعه در اثر انس با فضای مجازی بنویسم. همچنین کاری هم به بحث اثر اسکرول‌های متناوب در کانال‌ها و صفحه‌ها روی ساختار ذهن ندارم که چطور ذهن ما در اثر این کار به نوشته‌های کوتاه و متنوع عادت کرده و حوصله‌ی متون طولانی و متمرکز را ندارد. می‌خواهم در مورد یک عادت مرسوم
 ازبین بردن کپک به روش خانگی
برای از بین بردن کپک استفاده از محلول سرکه بسیار قوی بوده و سریعا کپک ها را از بین می برد.
به یاد داشته باشید که حتما قبل از این که شروع به تمیزی سرویس های بهداشتی، از دستکش و ماسک
استفاده کنید که این کپک ها وارد پوست و ریه هایان نشود که بعدا برای سلامتی شما مشکل ساز شود.
مهم ترین و کاربردی ترین روش برای از بین بردن کپک استفاده از سرکه می باشد البته می توانید از مواد
قوی دیگر مثل جوش شیرین، بوراکسیک و روغن درخت چای اس
یکی از تصنیف های زیبای مردمان سرزمین باران مازندران است، در مایه شور نواخته می شود و همانند منظومه طالبا دارای تم داستانی است که ریشه در داستانی عاشقانه و مضمونی افسانه ای دارد و بصورت تصنیف اجرا می شود.

و داستان آن از این قرار است:در یکی از روستا های مازندران جوانی فقیر زندگی می کرد که چوپان قراری (روزمزد) گوسفندان اهالی محل بود. این جوان عموی ثروتمندی داشت که بیشتر گوسفندان نزد او برای عمویش بود.عمو برای اینکه هم برادر زاده فقیر را کمک ک
اگر هنگام پخت مرغ برای گرفتن بوی زهم آن پیاز، برگ بو یا نظایر آن را ندارید میتوانید از هویج استفاده کنید. برای از بین بردن بوی گوشت گوسفند یا مرغ هنگام پخت، چند شاخه رزماری به مواد گوشتی اضافه کرده و بعد پخت از دورن ظرف خارج کنید. یکی از روشهای از بین بردن بوی بد مرغ این روش بسیار ساده و ابتدایی در تهیه مرغ می باشد. 
ابتدا مرغ را تکه تکه کرده دو عدد پیاز را رنده کرده با نمک و زغفران آب شده و یک قاشق غذا خوری آبلیمو مخلوط میکنیم. سپس در یک قابلمه
موقع مطالعه باید خیلی حواستو جمع کنی، چون از فصل دوم به بعد، درست وقتیکه فصل اول رو با موفقیت پشت سر گذاشتی و تازه افتادی روی دُور یادگرفتن و لذت بردن، یک صدای درونی شبیه این: "خب دیگه عزیزم! حالا یکم بلند شو استراحت کن!" غیرمستقیم ازت میخواد کتابو ببندی و بری! و این رفتن همان و برنگشتن نیز همان! لطفا گول این صدا رو نخورید و همونطور مصمم برای فصول بعدی کتاب برنامه ریزی کنید.
برای منی که هر وقت دلم می گرفت یا به محض اینکه فرصتی پیدا می کردم به کتاب فروشی ها سر می زدم و کتاب می خریدم، شنیدن بسته شدن تدریجی تک تک کتاب فروشی ها بدلیل شیوع کرونا واقعا سخت بود.
مونده بودم با این تنهایی و قرنطینه چه کنم که تصمیم گرفتم کتاب خونه ی مجازی برای خودم درست کنم.
اما راستشو بگم
افتادم به اعتیاد اینستا بازی!
کتاب خوندن تبدیل شد به گوشی بازی های بی هدف
تا اینکه
بر حسب یک اتفاق غیر منتظره گوشی من محکم زمین خورد و کاملا نابود شد
...
تصمی
1- همه تکلیف و مطالعه خود را در یک جلسه تمام نکنید.آیا همیشه، شب‌ها تا دیروقت به زور پلک‌های خود را باز نگه می‌دارید و وقت و انرژی صرف می‌کنید تا یاد بگیرید. اگر این طور است، زمان تغییر فرا رسیده است.دانش‌آموزان موفق در پاره‌وقت‌های کوتاه مدت، مطالعه می‌کنند و به ندرت مطالعه خود را در یک یا دو جلسه انجام می‌دهند.اگر می‌خواهید، دانش‌آموز موفقی باشید، باید یاد بگیرید، به طور منظم و پیوسته و در دوره‌های زمانی (پاره‌وقت‌های) کوتاه مدت مط

#تندخوانی #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری✍
ادامه ی روش تندخوانی✨
تصور عموم بر این است که هرچه آهسته‌تر و کندتر مطالعه شود، اندوختهٔ ذهنی افزایش خواهد یافت، حال آنکه بر پایهٔ دیدگاه پژوهشگران خلاف این امر صادق است. به باور آنان در حالی که میزان اندوختهٔ ذهنی مطالعه‌کنندهٔ معمولی تنها ۳۵٪ است، این حالت برای تند خوان حداقل ۵۳٪ خواهد بود. همچنین تونی بوزان پژوهشگر مغز به این نکته اشاره کرده‌است که اینکه سرعت در مطالعه افزایش یابد، به هیچ وجه ب
اسپویل چیست | معنی واژه اسپویل

اسپویل برگرفته از واژۀ Spoil است و به معنای لو دادن، ضایع کردن، از بین بردن و خراب کردن است.اصطلاحا به لو دادن و مطرح کردن داستان و ماجرای یک کتاب یا فیلم برای شخصی که از آن موضوع خبری ندارد، اسپویل کردن می‌گویند.همچنین به توصیفی از یک متن یا داستان که ممکن است ترتیب وقایع و جزئیات مهم یک داستان، فیلم و ... را لو دهد و باعث شود که خواننده، تمایل خود را برای مطالعه کردن متن اصلی از دست بدهد، اسپویلر یا افشاساز گفته
به نظر شما چرا ملت ما کتاب نمی خوانند مگر غیر از این است که ملت ما وقت کمی دارند من فکر می‌کنم به علت اینکه ملت در هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل هستند برای همین فرصت کمی برای مطالعه یا خرید کتاب پیدا می کنند اما واقعیت این است که باید یاد بگیریم از شرایط مختلف برای خواندن کتاب استفاده کنیم و از شرایط بسیار سخت و محدود هم که شده حتی یک صفحه کتاب بخوانیم اما واقعیت ماجرا این نیست واقعیت ماجرا این است ما کمی تنبل شده ایم و نمی‌خواهیم مطالعه کنی
هر ساله هستند دانش آموزانی که عمر و هزینه خود را برای موفقیت در کنکور صرف می‌کنند. در این بین عده‌ای به هدف خود می‌رسند و بعضی ها نیز شکست می‌خورند. شکست خوردن یک فرد در کنکور می‌تواند از دلایل زیادی مثل پایین بودن زمان مطالعه، استرس و … ناشی باشد اما یکی از دلایل اصلی شکست در سال کنکور وسواس در مطالعه است. مشکلی که خیلی ‌ها گرفتار آن هستند. اما در این بین هستند کسانی که به این مشکل مواجه هستند اما خودشان بی خبر می‌باشند پس ما در این مقاله
مهم‌ترین راه رشد و افزایش قدرت قلم، مطالعه است. با تنبلی و کم‌خوانی و دوری از کتاب هیچ‌کس رشد نخواهد کرد. من این را قول می‌دهم.
امّا یک نکته مهم این است که در هنگام مطالعه فیش‌برداری کنید! بله با یادداشت‌برداری و فیش‌برداری لحن نویسندگان را تمرین کنید. این تمرین کردن بسیار مهم است، مخصوصا در هنگام مطالعه و فیش‌برداری؛ چرا که شما بواسطه این تمرینِ لحن نویسندگان، کلیدواژه‌های آن‌ها را می‌آموزید. آنگاه شما کلیدواژه‌های یک متفکر را آموخ

این چندوقت از صرف وقت برای فیلم دیدن برگشته‌ام به کتاب خواندن. خداروشکر به حد قابل توجه و خوبی موفق هم بوده‌ام. البته تکلیف برای خودم نمیکنم ولی چندکتاب رو مشخص میکنم که در طی روزهای آتی باید تمامشون کنم و خب خرده خرده مینوشم و کشش باعث میشه که برسم به نقطه‌ی پایانی و هم کتاب رو زودتر از موعد تمام کنم و هم یک آرامش روحی و غنا بهم بخشیده میشه.. هم خوب فکر میکنم و هم خوب لذّت میبرم.. واقعا خواندن یکی از بهترین لذتهایی است که انسان میتواند تجر
#ضرورت_مطالعه #هم_اندیشان
چرا باید کتاب بخوانیم⁉️
مطالعه کتاب با مطالعه درسی متفاوت است هنگام مطالعه کتاب لازم نیست چیزی را حفظ کنید! فقط کافیست آن را بفهمید و یاد بگیرید:) با مطالعه کتاب، شما نسبت به دیگران «دریافت بیشتری از زندگی» پیدا خواهید کرد. زیرا ناخودآگاه شما بدون اینکه نیاز به حفظ کردن داشته باشد، تمام آن چیزی را که برایتان مهم است در خود نگه می‌دارد و به وقت نیاز به یادتان می‌آورد.
ادامه مطلب
سلامروش های مطالعه زیست شناسی :روش های مطالعه زیست برای دانش اموزان پایه و ودوازدهم متفاوت است.سال دهمی ها توجه کنید: گام اول برای خوندن زیست : بهترین روش برای مطالعه زیست در دهم ، ابتدا تکیه بر کتاب و درک صحیح مفاهیم کتاب و حفظ کردن خط به خط کتاب درسیگام دوم: مطالعه یک درسنامه مناسب یا اگر خودتون در خلاصه نویسی قوی هستید درسنامه رو خودتون بنویسید که قطعا بهتر جواب میده.گام سوم : زدن تست می باشدو نکته مهم اینکه چون تازه وارد سال دهم شدین سعی ک
خانم های خانه‌دار از تهیه غذا با ماهی به خاطر بویی که در آشپزخانه راه می‌اندازد، طفره می‌روند، ولی باید گفت از بین بردن بوی ماهی کار زیاد سختی نیست.
– طعم دار کردن ماهی با کمک سبزی‌های معطر و خوشبو یا استفاده از ادویه و پودرهای سوخاری معطر می‌تواند تاثیر زیادی در از بین رفتن بوی ماهی هنگام طبخ داشته باشد و گوشت آن را ترد و لطیف کند.
– در صورتی کــه کــف آشپزخانه‌تان سرامیک است و امکان تمیز کردن آن وجود دارد می‌توانید سرکه را درون افشانه
اگر به ایجاد فضای آرامش بخش و سالم در منزل، محیط کار و ادراه خود اهمیت می دهید پیشنهاد می کنیم حتما به لیست گیاهان آپارتمانی نگاهی بیندازید! بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا در واقع موثرترین گیاهان در بهبود هوای پیرامون ما محسوب می‌شوند. بعضی از گیاهان آپارتمانی، سلاح های ارزشمندی در مقابله با افزایش آلودگی های هوای داخل و تصفیه محیط آپارتمان به شمار می روند. گیاهان سبز علاوه بر این که جلوه و زیبایی خاص و طبیعی به دکوراسیون منزل می
چگونه درست و اصولی مطالعه کنیم؟
مطالعۀ اصولی، روش‌ها و مراحل مختلفی دارد که از آن میان، روش‌هایی
مانند «خلاقیت یا طرح شبکه‌ای»، «پس‌ختام» و «دقیق‌خوانی»  معروف‌تر هستند.
روش‌هایی مانند «خواندن بدون نوشتن»، «خط کشیدن زیر نکات مهم»، «حاشیه‌نویسی»، «خلاصه‌نویسی» و «کلیدبرداری»
نیز از روش‌های معروفی هستند که تجربه نشان داده مؤثر امّا برای مطالعه‌ای اصولی ناکافی هستند.
ادامه مطلب
حتی تو افسانه‌ها هم پلیدترین و کثیف‌ترین شخصیت‌ها، اونایی هستن که برای بقا، زیبایی و ثروتشون، بچه‌ها و جوون‌ها رو می‌کشن. (ضحاک تو ادبیات خودمون یا مثلا نامادری سفیدبرفی تو اون سینمایی آخری که ازش ساخته بودن)
از بین بردن پاک‌ترین و بی‌گناه‌ترین آفریده‌های خدا، فقط از پلیدترین هیولاها برمیاد...
+کاش اگه راهپیمایی می‌ریم یا نمی‌ریم، حداقل یه مقداری راجع به اصل ماجرا، این که از کجا شروع شد و اصولا قضیه چیه، مطالعه کنیم.
لیفت ابرو ها یکی از درمان موثر برای جوانسازی صورت می باشد چراکه با 1 تیر 2 نشان می زنید و علاوه بر رفع چین و چروک اطراف چشم فرم ابرو ها و چشم ها نیز بسیار جذاب تر می شود.
ولی از طرفی خیلی از متقاضیان حاضر به پذیرش ریسک جراحی نمی باشند!
ولی خبر خوب این است که امروزه لیفت و بالا بردن ابرو بدون جراحی به کمک لیفت ابرو با نخ و بوتاکس امکان پذیر است.
آوا بیوتی به عنوان بهترین مرکز لیفت ابرو تهران به همراه کادر پزشکی مجرب و درن ترین تجهیزات روز دنیا
این روش سفید کردن، امن ترین و موثر ترین روش است و بهترین نتایج را به شما می دهد. هزینه آن بین ۳ تا ۶ میلیون تومان است و به شما مجموعه ای از سینی های متناسب با دندان هایتان را می دهد.
روش انجام این کار: یک ژل پراکسید اوره ۱۰٪ که توسط دندانپزشک خود در سینی سفید کننده ریخته شده را به مدت ۱-۲ ساعت در روز استفاده کنید. بعضی از مردم نتایج را در عرض چند روز تا دو هفته دیگر می بینند.
دندان ها به مرور زمان زرد می شوند، بنابراین سینی های سفارشی راهی عالی هستن
سلام عرض میکنم خدمت تمامی کنکوری های عزیز ، و دانش آموزان گلم
امروز
میخوایم روش مطالعه pq4r رو براتون توضیح بدیم که برای همه دروس صدق میکنه
، روش مطالعه ای که استاندارد ترین روش مطالعه جهانی نامگذاری شده با یه
سرچ ساده توی گوگل میتونین از صحت این خبر آگاه باشین
خب
اینبار هم یک ویدیو مشاوره و آموزشی دیگر برای شما عزیزان آماده کردیم ،
امیدوارم این ویدیو برای شما کنکوری های عزیز مفید واقع بشه.
برای دانلود و مشاهده ویدیو
اینجا کلیک کنید
هنگامی که درس خواندن برای کنکور سراسری را آغاز می‌کنید، همیشه با این پرسش مواجه خواهید بود که کتابخانه یا خانه، کدام یک برای مطالعه بهتر است. باید توجه داشته باشید که هر کدام یک را که انتخاب کنید قطعا مزایا و معایبی خواهد داشت. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد به شما مشکلات و فواید درس خواندن در کتابخانه یا خانه را یادآوری کنیم. سپس شما با توجه به شناختی که از ویژگی های خودتان دارید، سعی کنید بهترین مکان مطالعه را برای خود انتخاب کنید.

این مق
بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و
درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود
در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.
اخیرا
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بسیاری از این عادت‌های
مطالعه هیچگونه توجیه علمی ندارند حتی برخی از این شیوه‌ها تاثیری برخلاف شواهد و تصورات موجود دارند.
در ادامه برخی از شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری را مرور م
1- از نسخه های چاپی استفاده کنیدتبلتها و دیگر وسایل الکترونیک راحت و قابل حمل هستند، اما تحقیقات نشان می دهد که مطالعه کردن با وسایل چاپی سنتی هنوز از امتیاز بالایی برخوردار می باشد. برخی از محققان به استفاده ازعادات تعاملی نظیر کارهای عملی در کنار یادگیری درس، استفاده از ابزارهای دیجیتال و افزایش تجربه دانشگاهی اشاره دارند، اما بیش از 90 درصد از دانش آموزان گفته اند؛ ترجیح می دهند برای مطالعه و کار مدرسه نسخه چاپی داشته باشند تا دیجیتالی.
من بیشتر ازدو سه ساعت توی روز نمی تونم درس بخونم.
چطور زیادش کنم؟
پاسخ :
سلام
١- دلایل تعلل خود را در افزایش ساعت مطالعه، یادداشت کنید و برای حل آن ها بکوشید. 
برای مثال اگر دلیل تعلل شما نداشتن برنامه منظم است، حتما برای خود برنامه ای تنظیم کنید تا بتوانید پیشروی مناسبی داشته باشید. 
٢-  در یک آزمون آزمایشی مناسب شرکت نمایید. شرکت در یک آزمون آزمایشی به شما کمک می کند تا با جدیت به اجرای برنامه بپردازید و پیشروی مناسبی  داشته باشید. 
۳- سعی کنی
ما به اشتباه اینگونه می‌اندیشیم:
- درسم تمام شود راحت شوم- غذایم را بپزم راحت شوم- اتاقم را تمیز کنم راحت شوم- بالاخره رسیدم، راحت شدم- اوه چه پروژه‌ای، تمام شود راحت شوم
تمام شود که چه شود؟مادامی که زنده هستیم و زندگی میکنیم هیچ فعالیتی تمام شدنی نیست بلکه آغاز فعالیتی دیگر است 
پس چه بهتر که در حین انجام دادن هر کاری لذت بردن را فراموش نکنیم نه مانند یک ربات فقط به انجام دادن بپردازیم به تمام شدن و فارغ شدن... لذت باعث قدرتمند شدن میشود و
لذت بردن از زندگی فقط با استفاده از  ۲۵ راهکار ساده!
لذت بردن از زندگی و خوشحال بودن این نیست که در روال عادی زندگی، عادت ها و حساب بانکی مان یک تغییر اساسی ایجاد کنیم. اغلب ما همه آن چیزی که برای لذت بردن از زندگی نیاز است، داریم فقط بستگی به اولویت هایمان دارد. اینجا به شما ۲۵ راه ساده پیشنهاد می دهیم که از زندگیتان لذت ببرید.

ادامه مطلب
یوسف مصری را دوستی از سفر رسید. گفت: «جهت من چه ارمغان آوردی؟» 
گفت: «چیست که تو را نیست و تو بدان محتاجی؟ الاّ جهت آنکه از تو خوب‌تر هیچ نیست، آینه آورده‌ام تا هر لحظه روی خود را در وی مطالعه کنی.»
چیست که حق تعالی را نیست و او را بدان احتیاج است؟ پیش حق تعالی دل روشنی می‌باید بردن تا در وی خود را ببیند. «اِنَّ اللهَ لَایَنْظُرُ اِلی صُوَرِکُمْ وَلَا اِلی اَعْمَالِکُمْ وَاِنَّمَا یَنْظُرُ اِلی قُلُوْبِکُمْ بَلادٌ مَا اَرَدْتَ وَجَدْتَ فِی
قبل از هر چیزی باید بدانیم که برای ایجاد کیفیت باید کمیت به وجود آید. یعنی شما ابتدا  باید شروع به مطالعه کنید تا کیفیت هم به وجود بیاید و بعد از آن باید  بین کمیت و کیفیت تعادل برقرار کنید. برای مثال صحیح نیست که دانش آموزی روزی ۱۴ ساعت مطالعه دارد ولی بازده آن به ۵ ساعت هم نمی شود.(عینی کیفیت ندارد). و یا برعکس دانش آموزی روزی دو ساعت مطالعه کند و همین دو ساعت را با کیفیت بالایی مطالعه می کند ولی باز چون کمیت پایین است به مشکل می‌خورد. پس باید ب
ماسک صورت برای از بین بردن جوش ها
از بین بردن جوش ها با ماسک ها خانگی قابل انجام است به شرطی که این ماسک ها را در
یک دوره استفاده کنید تا پوستتان هم تغذیه بشود و هم دیگر دوباره جوش نزند. وقتی صورتتان
جوش میزند اصلا نگران نشوید زیرا همین امر موجب بیشتر شدن جوش های صورت می شود
ویکی دیگر از عامل های اصلیجوش زدن خود استرس است. پس سعی کنید استرس نداشته باشید
و برای بهبودی پوستتان از ماسک استفاده کنید.
ماسک صورت، هم اکنون در انواع مختلف تولید شده اس
به نام آنکه زیباست و زیبایی ها را دوست دارد 
سلام بر شما هموطنان گرامی
چرا این قدر میزان مطالعه و کتاب خوانی در کشور ما پایینه؟
در کشورهای اروپایی در مدرسه بخشی رو به مطالعه ی کتاب های غیردرسی اختصاص می دهند و این کار باعث میشه که انسان ها از کودکی به مطالعه ی کتاب علاقه مند شوند. بله ایراد از سیستم آموزشی ماست، قبول دارم.
قصدم این بود که عرض کنم بیایید خودمون فرهنگ کتابخوانی رو ترویج بدیم. بنده در زمینه ی شعر و داستان نویسی فعالیت دارم. مدت ه
بهتر است:
1- سعی کنید هنگام مطالعه، صاف و درست بنشینید.2- از مطالعه، در وضعیت درازکشیده خودداری کنید، چون مغز باید همزمان دو وظیفه خوابیدن و مطالعه را اجرا کند.

3_ ز ماندن در یک وضعیت ثابت برای مدت طولانی اجتناب کنید. زمانی که برای مدت طولانی مطلبی را می خوانید، یک تاثیر خواب آور روی ذهن دارد.4- هنگام مطالعه، به طور پی در پی وضعیت بدنی خود را تغییر دهید تا تمرکزتان افزایش یابد.5-  هنگام مطالعه، در فاصله های زمانی کوتاه، فعالیت بدنی داشته باشید.6-
در این روش بعد از کلاس و مطالعه یک برگه ی A4 را از عرض به چهار قسمت تا کرده و صفحه های پشت و رو را به ترتیب شماره گذاری کنید و مطالب مطالعه شده را با استفاده از رنگ های مختلف و ریز و نموداری نوشته و پس از نوشتن برگه را از طول نیز به دو قسمت تا کنید و این برگه را در جیب خود گذاشته و در اوقات مرده آن را مرور کنید.
و سکنت الی قدیم ذکرک لی و منک علی...

خدایا جهنم بردن من کاری نداره... بهانه برای جهنم بردن من خیلی زیاده....
اگر مردی بهانه برای بهشت بردن م پیدا کن....

+
خدایا روی تک تک اون لحظه هایی که قدرتش رو داشتی آبروم رو ببری و نبردی حساب کردم... روی همه لحظه هایی که می تونستی سیلی بزنی و نزدی ... روی همه آغوش هایی که به هر بهانه ای به رویم باز کردی ...
روش طبیعی برای از بین بردن پشه های میوه
گاه
شستن به تنهایی نمی تواند باعث تمیز شدن میوه و سبزیجات شده و حشرات موذی
کوچک را از آنها دور کند. برای از بین بردن پشه های میوه و سبزیجات چند روش
آسان و طبیعی را که به راحتی می توان در منزل انجام داد آموزش خواهیم داد.
ادامه مطلب
از بین بردن قرمزی جای جوش صورت
از بین بردن ورم جوش صورت
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،تا
به حال شده که شب هنگام خواب ناگهان ببینید یک جوش زشت و چرکی روی
صورت‌تان خودنمایی می‌کند، در حالی که فردا به یک مهمانی دعوت هستید یا
می‌خواهید با فردی ملاقات کنید که برایتان اهمیت زیادی دارد. در این زمان
نه‌تنها زشتی جوش آزاردهنده بلکه نگرانی از فردا نیز بیشتر باعث آزارتان
می‌شود اما نگران نباشید.

ادامه مطلب
- دارم نوار قلب بلاک‌های دسته‌ای رو می‌خونم، که برام سوال می‌شه چرا هدایت جریان الکتریکی قلب دچار بلاک می‌شه؟
- دانلود دو تا کتاب تخصصی پاتوفیزیولوژی بیماری‌های قلبی و برای متخصصان
- مطالعه از یک کتاب، توضیحات کافی نبود، مطالعه از کتاب دوم. 

~ همچنان صفحه سوم کتاب نوار قلب هستم.

‍ #هم_اندیشان #مطالعه_تخصصی
ادامه #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری
☺️ چگونه یک مطالعه سودمند داشته باشیم⁉️
✅مغز خود را با مطالب جدید بمباران نکنید‼
یکی از کارهایی که ما معمولا انجام می دهیم، مطالعه مطالب در شب قبل از امتحان است. این کار موجب می شود که مقدار زیادی اطلاعات و مطالب جدید به یکباره وارد مغز ما شوند. اگر چه مغز ما قدرت خارق العاده ای دارد، اما همانطور که بارها ذکر کرده ایم مثل تمام ماهیچه های بدن، مغز هم برای بهبود عملکرد خود به تمری
عادت‌های غلط در مطالعه چیست؟برای کسب یک رتبه‌ی خوب، فقط زیاد بودن ساعت مطالعه کافی نیست بلکه باید خوب درس بخونید.✋قدم اول برای خوب درس خوندن، تمرکز داشتن موقع مطالعه است و بهترین راه برای افزایش تمرکز، پرهیز از کارهاییه که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شن. مثل: ‌.درازکشیدن موقع درس خوندن:چون دراز کشیدن باعث کسل شدن و سنگین شدن چشم‌ها و در نهایت خوابیدن می‌شه.راه رفتن موقع درس خوندن:موقع راه رفتن همه کاری میشه کرد به جز تمرکز کردن برای درس خ
تراس یکی از فضاهایی است که می توانیم در هنگام نیاز به آرامش از آن استفاده کنیم. یک تراس خوب می تواند مکانی مناسب برای قطع ارتباط با دنیای بیرون و احساس نزدیکی با یک محیط طبیعی باشد، خصوصاً وقتی در وسط شهر هستیم و می خواهیم استراحت کنیم.
چه در تراس خانه و چه در فضای عمومی، برای لذت بردن از این فضای کوچک، توجه به عناصر مختلف دکوراسیون امری ضروری است. قطعا با آمدن یک هوای گرم، می خواهید وقت خود را در تراس ها بگذرانید.
خواندن کتاب، آفتاب گرفتن، لذت
 قسمتی از دعای امام سجاد (ع) در باب پناه بردن به خدای متعال:
بار خدایا بتو پناه می برم از:
حرص و آز
 تندی غضب و خشم
 تسلط حد و رشک
 سستی صبر و شکیبایی
 کمی قناعت و خرسند نبودن بکمی قسمت و بهره خود
 سوء خلق و بدخویی
 افراط (تجاوز از حد) خواهش نفس و غلبه حمیت
منبع: کتاب ترجمه و شرح صحیفه کامله سجادیه بقلم حاج سید علینقی فیض الاسلام

دوستان عزیز آدرس دقیق مرکز مطالعه فخر رو در نقشه گوگل دارید مشاهده می کنید 
حتما به ما یه سری بزنید
جهت مشاهده دقیق تر تصویر روش کلیک کنید
یا می تونید خودتون تو گوگل مپ با جستجوی مرکز مطالعه فخرآموزش آدرس دقیق رو پیدا کنید 
جهت کسب اطمینان شما روز اول رایگان مهمون ما باشید :)
موضوعی که امروز در مورد آن بحث خواهیم کرد کتاب و کتاب خوانی است همه ی ما می دانیم که سرانه مطالعه کشورمان در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین است همین امر سبب شده مسئولان تصمیماتی را در جهت بالا بردن سرانه مطالعه اتخاذ کنند . طرحهای فروشگاه کتاب با تخفیفات بالا و راه انداختن مسابقات کتابخوانی در سطح شهرها از جمله این طرح ها می باشددر گذشته علاوه بر عدم رغبت برای کتاب خوانی شرایط فراهم کردن کتاب نیز دشوار بود ولی هم اکنون در شهر ها ده ها کتا
..::هوالرفیق::..
فَبَشّر عِبادِ الَّذینَ یَستَمِعونَ القَولَ فَیَتَّبِعونَ اَحسَنَه
هر وقت کمی از مطالعه فاصله می‌گیرم و احساس می‌کنم برای شروعی دوباره به مطالعه به یک موتور محرک خوب نیاز دارم، سراغ «من و کتاب» می‌آیم. می‌دانیم یک کتاب خوب باید چند ویژگی داشته باشد. ساختار هر فصل مشخص و بخش بندی‌خوبی در آن انجام شده باشد. شکل ظاهری کتاب، رنگ‌ها و فونت انتخاب شده چشم نواز باشد و حال خوبی را هنگام مطالعه القا کند.  اما شاید مهم‌ترین ویژگ
قوم‌نگاری یا مردم‌نگاری[۱] به مطالعه نظام‌مند مردم و فرهنگ‌ها گفته می‌شود. طراحی آن به صورتی است که پژوهشگر در آن پدیده فرهنگی را در جامعه از زاویه دید موضوع مطالعه بررسی می‌کند. قوم‌نگاری ابزاری است که فرهنگ یک گروه را به صورت مکتوب و مصور بازنمایی می‌کند. بنابراین بسته به اینکه به عنوان یک مورد قابل شمارش یا اسم از آن یاد شود این عبارت معنای متفاوتی خواهد یافت[۲]. نتیجه یک مطالعه میدانی یا گزارش یک مورد نمایانگر دانش و نظام معنایی در ز
سلام به همه همراهان بوکسان
پس از رای گیری که در گروه گذاشتیم، کتاب قهوه سرد آقای نویسنده اثر روزبه معین برای این دوره از مطالعه گروهیمون انتخاب شد.
فقط یادتون نره که شیوه نامه مطالعه رو با دقت بخونین!

لینک پرداخت: https://Zarinp.al/198852
همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ مطالعه قدرتمند
.
.
☑️مهم ترین رکن  و اولین مرحله در داشتن یک مطالعه ی قدرتمند دانستن هدف و برنامه ریزی می باشد.
قبل از شروع مطالعه باید هدف خود را کاملا مشخص کنید و برای رسیدن به آن هدف یک برنامه ی جامع داشته باشید.
خواندن بدون برنامه تمرکز شما را به قدری کاهش می دهد که شاید بیش از ۵۰ درصد متن را فراموش کنید و یا اصلا یاد نگیرید.
.
.
منبع ؛ کانال تلگرامی ؛ https://t.m

٭   از درس از همه مهربانتر هفت کلمه جدید انتخاب شود و با هر کدام یک جمله بنویسند.٭   جهت آمادگی برای آزمون های دی ماه فصل های ۵ و ۶ علوم مطالعه شود .٭   درس های ۸ و ۹  هدیه مطالعه شود.٭   یک صفحه املای خوش خط از درس از همه مهربانتر بنویسند.
٭ برای آزمون روخوانی قرآن در روز شنبه آماده باشند.
(( اولیای محترم موفقیت در امتحانات منوط بر تکرار و تمرین است ،لطفٲ توجه نمایید تکالیف با دقت انجام شود.))
به توصیه‌ی دوباره‌ی یکی از دوستانم کتاب «سه دقیقه در قیامت» رو خوندم و این نظر رو براش در طاقچه ثبت کردم:
«کتاب مفیدی است که شرط بهره‌بردن از اون، خوندنش برای استفاده‌بردنه و نه برای نقد کردن؛ جزء اون دسته از کتاب‌هاست که بدک نیست چند وقت به چند وقت مطالعه‌ش کرد تا اثر اون در روزمره‌گی دنیا فراموش نشه و تازه بشه و تازه بمون.»
خدا رو چه دیدین؟ شاید خل شدم و بلندبلند خوندمش و تو کست‌باکس یا شنوتو منتشرش کردم؛ سعی هم می‌کنم که برای رضای خدا
‍ #مطالعه_تخصصی #هم_اندیشان
یکی دیگر از #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری : ✅منحنی فراموشی
منحنی فراموشی که توسط "هرمان ابینگ هاوس"، روانشناس مشهور آلمانی، پایه گذاری شد بیان می کند که مغز ما خواه ناخواه بخش مهمی از مطالب را مدتی پس از اینکه آنها را مطالعه کرده ایم یا در یک کنفرانس مربوط به آن شرکت کرده ایم از یاد می برد. او به این فکر افتاد تا بصورت جدی با این مشکل مقابله کند و به همین منظور هم نظریه "منحنی فراموشی" را به عنوان یکی از روش های مطالعه و
‍ #مطالعه_تخصصی #هم_اندیشان
یکی دیگر از #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری : ✅منحنی فراموشی
منحنی فراموشی که توسط "هرمان ابینگ هاوس"، روانشناس مشهور آلمانی، پایه گذاری شد بیان می کند که مغز ما خواه ناخواه بخش مهمی از مطالب را مدتی پس از اینکه آنها را مطالعه کرده ایم یا در یک کنفرانس مربوط به آن شرکت کرده ایم از یاد می برد. او به این فکر افتاد تا بصورت جدی با این مشکل مقابله کند و به همین منظور هم نظریه "منحنی فراموشی" را به عنوان یکی از روش های مطالعه و
کتاب آموزش سئوانگلیسی به صورت تخصصی در این PDF به تصویر کشیده شده است که کاملاً میتوانید آن را مطالعه کرده و اطلاعات بی نظیری را استخراج کنید ، این کتاب آموزش سئو انگلیسی را به تمامی سئوکاران پیشنهاد میکنیمکه حتماً مطالعه نمایند چراکه سئو را از تمامی جهات مورد بررسی قرار داده و در 350صفحه توضیحات کامل را درج نموده است.ما همیشه مطالعه کتاب های آموزش سئو انگلیسی را پیشنهاد میکنیم چراکه اطلاعات بسیار دقیقی در موردسئو در اختیار تمای مطالعه کن
بهترین روش  درس خواندن در زمان امتحانات
روش درس خواندن در زمان امتحانات در بین دانش آموزان متفاوت می باشد.
ولی اکثر آنها در پی روشی هستند که بتوانند درست مطالعه کنند و در امتحانات موفق شوند.
روش صحیح مطالعه چهار مزیت اساسی زیر را برای دانش آموزان دارد:
-کاهش زمان مطالعه
-افزایش میزان یادگیری
ادامه مطلب
به چه می‌اندیشی!
نگرانی بیجاست...
عشق اینجا
و‎ ‎خدا هم اینجاست،
لحظه‌ها را دریاب
زندگی در فردا
نه، همین امروز است!

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه و زیبا

یك زن
برای زیبا ماندن
به دوستت دارم های
مردی نیاز دارد
كه هرروز آرام
در گوشش زمزمه كند

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه کوتاه

وقتی انسان‌ها همدیگر را دوست داشته باشند، همدیگر را می‌بخشند. اما وقتی دائما مجبور به این کار شوند، از دوست داشتن دست برمی‌دارند...!

++++++++++++++++++++
برگهای سبز با رگبرگهای سفید، باعث میوه دادن درخت می شوند ؛
و برگهای سفید با رگبرگهای سیاه ، باعث ثمر دادن مغزها …
بسمه تعالی
در این بازدیدی که دانش آموزان داشتند  هدف، آشنایی آنان با کتابخانه ، روش مطالعه و گسترش فرهنگ مطالعه ، افزایش سرانه مطالعه می باشد که به مدت ١ ساعت به مطالعه کتاب مورد نظر خود پرداختند و چند نفر از آنها کتابهای مطالعه شده را برای دیگر دانش آموزان جمع خوانی نمودند

بخاطر اینکه دانش آموزان عزیز از فشردگی هر هفته امتحانات خسته شده اند . اینهفته که منتهی به 29 فروردین بود امتحان سیستم را برگزار نمیکنم. و با یکهفته تاخیر در 4 و 5 اردیبهشت برگزار میشود چون امتحان مشکل است و مطالعه زیادی لازم دارد و نتایج آن سیستمی است و هیچ دخل و تصرفی از طرف هیچکس صورت نمیگیرد خوب مطالعه کنید نمره شما در این ازمون دست کم نصف نمره مستمر دوم شما است. خوب توجه کنید که سوالات شامل لغت و گرامر میباشد
برای این هفته فقط آزمون داریم.
چراغ مطالعه مدل DL-105 

برند : Miscellaneous
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

نقد و بررسی تخصصی
چراغ‌مطالعه‌ی DL-105 محصولی است مقرون‌به‌صرفه و پرکاربرد برای کسانی که دوست دارند کار و مطالعه‌شان را با دقت بیشتری انجام دهند. این چراغ با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه‌ی نور، مانع خستگی چشم شما شده و امکان تمرکز روی یک نقطه‌ی خاص را برایتان فراهم می‌کند. DL-105 با انواع مختلف لامپ و برق شهری کار می‌کند؛ بنابراین دست شما برای استفاده از این محصو
من اگه جای بعضیا بودم
از این فرصت قرنطینه استفاده
و عوض این طرف و اون طرف وقت‌تلف‌کردن
اپلیکیشن «استاد مطهری» رو نصب
و طبق سیر مطالعاتی پیشنهادیش
یا طبق سیر مطالعاتی‌ای که از یه خبره می‌گرفتم
آثار ایشون رو مطالعه
و سوالات احتمالیم رو یادداشت می‌کردم
و سر فرصت از همون خبره یا یه خبره‌ی دیگه
جوابشونو می‌پرسیدم
یه وقتی می‌رسه که فرصت خاروندن سرت رو هم نداری
چه برسه به این‌که نت‌گردی و اینستاگرام‌گردی و
چه برسه به این‌که مطالعه کنی.
به
افزایش تمرکز
لوازمی که باعث حواس پرتی شما می‌شوند مثل تلویزیون، گوشی و کامپیوتر را کنار بگذارید و بیشتر مطالعه کنید. سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.
جایی آرام برای مطالعه خود در نظر بگیرید. اگر فرزند خردسال دارید، او را تحت مراقبت شخص دیگری بگذارید و برای خودتان یک جلسه مطالعه بدون وقفه بگذارید.
استراحت
بعد از مطالعه چند دقیقه چشمان‌تان را ببندید و استراحت کنید. سعی کنید در این چند دقیقه به هیچ عنوان حواس‌تان پ
لذت بردن
شما باید از ورزش کردن لذت ببرید چونکه لذت نبردن مانع پیشرفت شما در ان کار می شود 
من روش هایی از دیگران یاد گرفتم که در انجام تمرینات به من کمک می کند
در واقع برای لذت بردن باید به چیز های خوبی فکر کنید فکر کردن به چیز های خوب باعث ایجاد لذت و انگیزه در وجود شما می شود مثلا به شکم شش تکه فکر کنید یا به دست اوردن سلامتی
همراه لذت بردن باید هدفی داشته باشید مثلا قدرتمند شدن یا عضلانی شدن یا زیبا شدن بدن
برای از بین بردن چربی های دور شکم و پهلو:
یک بسته جعفری رو پاک کنید و خوب بشورید  و کمی خورد کنید و بریزید تو مخلوط کن بهش یک لیوان آب و یک قاشق آبلیمو اضافه کنید خب بذارید باهم میکس بشه بعدش تو

یک لیوان بریزید بعد لیوانو خالی کنین تو چاه و برید ورزش کنید با این مسخره بازیا لاغر نمیشید
ورزش کنین ورزش :)
فرش‌ها در اثر عوامل مختلفی بوی نامطبوعی به خود می‌گیرند؛ از رطوبت گرفته تا وجود حیوان خانگی و ریختن غذا بر روی آن‌ها همگی مواردی هستند که منجر می‌شود فرش‌هایتان بوی نامطبوعی به خود بگیرند. اولین راه‌حل برای از بین بردن این بوی نامطبوع شستن آن‌هاست، اما اگر فرصتی برای شستشوی فرش‌های خود ندارید توصیه می‌کنیم تا از روش‌های خانگی برای از بین بردن بوی بد فرش استفاده کنید.
ادامه مطلب
شیخ خلیل شقیر (مفتی بعلبک و بقاع) در ملاقاتی با (شهید) سید (محمد باقر) صدر گفت: 
دچار خستگی می‌شوم پس (به همین دلیل) مطالعه، خواندن و نوشتن را رها می‌کنم بلکه شاید هر کاری را رها کنم. برای (رهایی از) این حالت چه کنم؟
شهید صدر در پاسخ گفت:
کسی که دسیسه‌ها، توطئه‌ها، شیطنت‌ها، بدگویی‌ها و وارونه نمایی‌ها که بر (ضد) مبادی اسلام انجام می‌شود را می‌بیند، چگونه نشستن و رها کردن مطالعه و کار جدی و بی وقفه، برایش گوارا می‌باشد؟»
محمد باقر الصدر؛ الس
دقیقا الان یک ماه هست که دست و دلم به مطالعه آزاد نرفته و وقتم رو دارم به بطالت تمام می گذرونم،قرار بود بعد از سفر کربلا یک بازنگری در خودم انجام بدم ببینم با خودم چند چندم؟!،به همین بهانه دست از مطالعه کشیدم تا کمی بیشتر درباره آموخته هام فکر کنم...و الان نه چیز جدیدی یاد گرفتم و نه بازنگری درباره خودم انجام دادم و نه درباره آموخته هام فکر کردم...
ادامه مطلب
1️⃣ تصور غلط بسیاری از دانش آموزان این است که برای یادگیری بهتر و دقیق تر و کسب نمرات خوب در امتحانات مطالب را باید با سرعت خیلی کم مطالعه کرد. این مسئله که یادگیری مطلوب نیازمند تمرکز است، غیر قابل انکار است اما اگر سرعت مطالعه شما کمتر از سرعت مطلوب باشد، تمرکز شما کاهش پیدا کند. 
2️⃣  برای اینکه بتوانید دروس را با کیفیت مطلوب یاد بگیرید، باید با سرعت مطلوب مطالعه نمایید. این سرعت در افراد مختلف متفاوت است.بنابراین باید سرعت مطالعه خود را
بهترین روش مطالعه و یادگیری 
روش های مطالعه و یادگیری بسیار مختلف و گوناگون اند. یکی از بهترین این روش های مطالعه و یادگیری تکنیک دور ریختن زباله های ذهنی می باشد. خیلی از دانش آموزان و یا 
دانشجویان با مشکل فراموش کردن اطلاعات در حافظه مواجه هستند. آنها احساس می کنند این فراموشی به علت ضعیف بودن ذهن و حافظه شان می باشد. ولی باید بدانند
 که استعداد تمام انسان ها یکسان است فقط باید از روش های تقویت حافظه استفاده کنند تا به کمک این تکنیک ها در ج
تصمیم به ماندن و آینده ای تاریک، یا تلاش و حداقل امیدواری به آینده ای روشن! مسئله این است.پر واضح است کسی که یازده سالِ تمام سختی های تحصیل را پشت سر گذاشته، برای خوشی های چند ماهه، آینده اش را به باد نمی‌دهد و اگر هم گاها اینجا غری زدم از سر خستگی های لحظه ای بود!برنامه ریزی ام برای امروز مطالعه ای لاینقطع بود که خب زیاد خوب پیش نرفت و به صورت منقطع مطالعاتی داشتم. در تمام طول مطالعه هم چرت میزدم و خستگی ام ثانیه ای و حتی با خوردن دو استکان چای
مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!
اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.
همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند. البته بدیهی است کسانی که دیدگ
مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن
، با دگری تجربه بردن به کار!
اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست
با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.
همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات
و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند. البته بدیهی
است کسانی که دیدگ
خرید کتاب و اهمیت مطالعه آن در زندگی
خرید کتاب و مطالعه درست آن از مهم ترین مسائل در زندگی افراد هست که باید اهمیت بیشتری به آن داده شود در حقیقت زندگی افراد همیشه دستخوش تغییرات و مسائل غیر منتظره میشود و بهترین راه عبور از آن داشتن اطلاعات  و دانش کافی است .به قول یکی از دوستانم: 《اگر تو قسمتی از زندگیت مشکلی داری ،شک نکن به خاطر آگاهی کمته پس برو آگاهی به دست بیار》
خب حقیقت این هست که راه های مختلفی برای کسب آگاهی وجود دارد مثل: داشتن یک اس
درس زیست شناسی مهم ترین درس در کنکور تجربی است و ضریب  این درس دوازده می باشد. با توجه به اینکه در سال های اخیر سوالات این درس به شدت مفهومی و ترکیبی شده است ، نیاز است تا شما دانش آموزان روش مطالعه زیست را به خوبی بلد باشید و اصول خواندن و تست زدن این درس را به خوبی فرا بگیرید تا بتوانید درصد قابل قبولی را با مطالعه اصولی زیست کسب کنید.
در این مقاله هفت نکته مهم بیان شده است که با رعایت  این نکات مطالعه زیست برایتان جذاب تر می شود و می توانید به
علل عفونت دندان و بیش از 15 درمان عالی خانگی و طب سنتی
از بین بردن عفونت دندان یا همان ابسه از راه طبیعی و با درمان هاب خانگی گاها بسیار بهتر از مصرف انتی بیوتیک ها نتیجه می دهد. در این بخش برایتان معجون های جادویی درمان عفونت و آبسه دندان را می گوییم.
درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن نداشته باشد. از قدیم شنیده ایم که موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان عفونت دن
گاهی برای پی بردن به یک اشتباه، باید تاوان سختی در زندگی پرداخت …مثل از دست دادن لحظه هایی از عمر که حسرتش تا ابد بر دلت باقی می ماند …مثل باختن زندگی و مالی که برای بدست آوردنش رنج ها کشیده بودی …مثل تنها شدن ،زخم زبان خوردن ها و یاحتی تحقیر شدن …آخر سر هم باید بروی مُهر تجربه را پای این اشتباهات بزنی !اشتباهاتی که تو را تغییر می دهد و دیگر آن من سابق نمی شوی
کتاب ها

بهانه اضافه ممنوع ( یادگیری و حافظه)
حذف خود تخریب گری (یادگیری و حافظه)
تقویت تمرکز
از بین بردن استرس امتحان
دسترسی به مخزن حافظه
اصلاح عادت های مطالعه
تقویت اطمینان به خود
سود بردن از اعتماد بنفس
حل مسئله (یادگیری و حافظه)
رفتن به زندگی های گذشته
ورزش تمرکز
اصلاح ارتباطات
لذت بردن از زندگی
جویدن ناخن
فکر درست
دندان قروچه
شب ادراری 
مکان امن در ذهن
درمان میگرن
خود هیپنوتیزم تنفس
شفا با نور سفید
خوردن سالم
انتخاب کردن سلامتی
بالا برد
چند نفر در ایران به کوید19 مبتلا هستند؟یک مطالعه با مدلسازی و  با استفاده از داده های مسافرت های هوایی و تعداد موارد ابتلا در کشورهای خاورمیانه از سمت ایران، پیش بینی کرده است که ایران تا تا تاریخ 25 فوریه، تعداد 16533 فرد مبتلا به کوید19 داشته است. فاصله اطمینان 95% برای این تخمین بین 5925 تا 35538 نفر بوده است. این آمار تا تاریخ 25 فوریه و تا قبل از منع پرواز به یا از ایران توسط امارات و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است. این مطالعه که توسط محققینی
مقاله نویسی:ادراک شما را متمرکز می کند.به شما امکان می دهد که در یک موضوع بخصوص عمیق تر جستجو کنید.ذهن شما را با گرد آوردن دلایل بر می انگیزد.شما را در بکار بردن اصطلاحات علمی و فنی ورزیده می کند.شما را قادر می سازد تا افکارتان را به صورت روشن و منطقی بیان کنید.شما را تشویق می کند تا به طور گسترده و عمیق تفکر و مطالعه کنید.
در زمان نمایشگاه کتاب بود که مطلبی با عنوان کتاب و کتابخوانی و هنر کتاب نخواندن منتشر کردم که مورد استقبال قرار گرفت و حال تصمیم گرفتم متن کامل‌تری از آن را منتشر کنم. این متن متعلق به کتاب جهان و تأملات یک فیلسوف شوپنهاور است. او در باب مطالعه کتاب و هنر نخواندن کتاب چنین می‌گوید:
به دست گرفتن کتاب برای دور کردن افکار شخصی مثل صرف نظر کردن از طبیعت برای تماشای موزه گیاهان خشکیده یا تماشای منظره‌ای حکاکی شده بر بشقابی مسی است.
هنگامی که مطا

شبی در عالم رویا خواب مرحوم آیت الله العظمی سید احمد خوانساری را دیدند
دیدند که ایشان در حال مطالعه هستند
به ایشان گفتند 
آقا شما در عالم برزخ مطالعه می کنید ؟!
ایشان فرموده بودند 
فضائلی از مولا امیر المومنین علی بن ابیطالب را که به دلیل قدر عقول مردم در دنیا برای ما نگفته بودند
اینجا داریم آن فضایل را مطالعه می کنیم
که برترین لذت ها خواندن فضایلی از علی بن ابیطالب است که از آنها بی خبر بودیم.
۱- بلند پروازی نکنید؛ برنامه را بیش از حد توان تنظیم نکنید، واقع بین باشید!
۲- مباحث پیچیده و سخت را زمانی مطالعه کنید که کارایی و توان ذهنی بیشتری دارید.
۳- رعایت تنوع مطالعاتی در یک روز؛ حتما حتما در برنامه ی یک روز درس های متفاوتی را قرار داده و تنها یک درس خاص را مطالعه نکنید.
۴- تک برنامه ای باشید؛ از آشفته کردن ذهنتان با چند برنامه ای بودن و برنامه های درهم و نامنظم خودداری کنید.
۵- تا حد ممکن تعداد تست هایی که قراراست در یک هفته کار کنید را
بیولوژی، در ساده ترین حالت، به عنوان مطالعه موجودات زنده تعریف شده
است. در حال حاضر، مطالعه این زمینه موضوعی دیگر سخت نیست، زیرا اکنون می
توانید از مواد آموزشی متعددی لذت ببرید. آیا شما اعتقاد دارید که حتی می
توانید با تماشای بهترین فیلم های علمی تخیلی، برخی از مسائل زیست شناسی را
یاد بگیرید؟

ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها